PROFILAKTYKA

Dbanie o swoje ciało i umysł jest najważniejsze dla utrzymania optymalnego zdrowia. Profilaktyka, to po prostu zapobieganie występowania kontuzji i chorób. Nasze zdrowie leży w naszych rękach. Nasz organizm sam wie, czego potrzebuje, żeby się lepiej poczuć. Trochę ruchu, rozciąganie i wzmacnianie mięśni, relaks i głęboki oddech. Wszystko to można łatwo osiągnąć poprzez nasze programy ćwiczeń i masaży profilaktycznych.
Oto nasze oferty profilaktyki:
1. Joga hormonalna
Jest to rodzaj jogi specjalnie zaprojektowany dla kobiet w każdym wieku. Najbardziej jednak jest korzystny dla kobiet w pre-i menopauzalnym okresach życia. Joga hormonalna, to dynamiczny styl jogi, który wykorzystuje techniki zaczerpnięte z Hatha Jogi, Jogi Kundalini oraz tybetańskich ćwiczeń energetycznych. Joga hormonalna dostarcza Pranę (energię życiową) do organów (jajniki) i gruczołów (tarczycy, nadnerczy, przysadki), które są odpowiedzialne za produkcję żeńskich hormonów. Narządy te zostają w tym procesie dotlenione i wypełnione nową energią. Joga Hormonalna wykorzystuje techniki pranayamy (kontrola oddechu), asany (specyficzne pozycje jogi) i bandhy (blokady zatrzymania energii). Dzięki jodze hormonalnej, typowe objawy menopauzy, takie jak; uderzenia gorąca, depresja, niepokój, zaburzenia snu, bóle głowy, obniżone libido itp. mogą zostać poprawione, a nawet wyeliminowane.
2. Jogalates (Zuzalates)
„Jogalates“ to kompleksowy system ćwiczeń, który łączy praktyki jogi i pilates. Można go opisać, jako skrzyżowanie Wschodu i Zachodu, ponieważ skutecznie łączy starożytne praktyki jogi ze stabilizacją kręgosłupa i dynamiką ćwiczeń Pilates. Joga poprawia naszą siłę, elastyczność, równowagę i jasność umysłu. Poprzez rozwijanie świadomości ciała, połączenie umysłu i oddechu ( prana), jest głęboko relaksująca i uzdrawiająca. Pilates jest znane na całym świecie, jako system ćwiczeń wzmacniających mięśnie szkieletowe grzbietu i brzucha. Ćwiczenia te pomocne są w rehabilitacji wszelkiego rodzaju urazów, a szczególnie tych kręgosłupa, poprzez reedukację mięśni posturalnych. Sesja „Jogalates“ obejmuje ćwiczenia poprawiające stabilność i elastyczność ciała ze szczególnym uwzględnieniem wzmacniania mięśni pleców i brzucha. Mocne mięśnie tych części ciała chronią kręgosłup przed kontuzją, ochraniają narządy wewnętrzne i wspierają prawidłowe położenie miednicy i kręgosłupa, przez co poprawiają postawę. Metoda „Jogalates“ jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych. Jest bezpieczna i dostępna. Może być idealnym rozwiązaniem dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa, stawów i osteoporozę. „Jogalates“ jest doskonały dla rozwoju ogólnej sprawności i ładnej sylwetki, a także poprzez łączenie inteligencji ciała ze świadomością umysłu, uspokaja system nerwowy i pozwala na uwolnić się od stresu.
3. Masaż tajski (joga dla leniwych)
Joga i masaż, połączone w jedno, niepowtarzalne doświadczenie, które ma holistyczny wpływ na cały nasz organizm. Uwalnia stres i napięcie mięśniowe. Otwiera zablokowane kanały energetyczne. Usprawnia krążenie krwi. Równoważy gospodarkę hormonalną. Uelastycznia stawy i usuwa z nich ból. Poprawia sen (jeden masaż tajski zastępuje 7-8 godzin głębokiego snu), oraz sprawia ze stajemy się świadomi swojego ciała i jego połączenia z naszym umysłem. Masaż tajski wykonywany jest w wygodnym ubraniu, na stole lub podłodze i trwa 1 godzinę. Jest to najlepszy prezent, jaki możesz sobie podarować. A jesteś tego warty!
4. Aromaterapia (dotyk aromatyczny)
Aromaterapia to praktyka lecznicza, która wykorzystuje różnego rodzaju naturalne olejki eteryczne, otrzymywane z kwiatów, kory, łodyg, liści, korzeni lub innych części roślin. Wdychanie aromatu z tych "podstawowych" olejków stymuluje mózg, wywołując reakcję samouleczenia organizmu. Olejki eteryczne wchłaniane są również przez skórę, a po dostaniu się do krwiobiegu, jeszcze bardziej pogłębiają zdrowienie. Ta forma medycyny alternatywnej stosowana jest w łagodzeniu bólu, poprawy nastroju i polepszenia funkcjonowania całego organizmu. Zabieg trwa 30 min.
5. Profilaktyka piersi
Specyficzna technika drenażu limfatycznego przeznaczona do pielęgnacji piersi. Redukuje obrzęki wokół gruczołów sutkowych i może pomagać w profilaktyce raka piersi..

powrót na górę strony